Zabytki sztuki sakralnej

Wirów - Kościół rzymskokatolicki
Zespół cerkwi grecko-katolickiej z połowy XIX wieku w Wirowie. gm. Jabłonna Lacka. Obecnie kościół rzymskokatolicki.adidas superstar damen glitzer silber
Zespół sakralny dawnej cerkwi greko-katolickiej, obecnie kościoła rzymsko¬katolickiego par. p.w. Św. Antoniego Padewskiego, cerkiew murowana, ruiny cerkwi murowanej z 2 pół. XIX w., dzwonnica drewniana, plebania drewniana oraz park krajobrazowy. Pierwsza cerkiew drewniana fundowana w 1712 r. przez Jana Godlewskiego, podkomorzego nurskiego wymieniona została w 1799 r. na nową, również drewnianą. Ta spłonęła ok. 1825 r. Obecna - murowana, wybudowana została w latach 1833-1836. W 1874 r. zamieniona na cerkiew prawosławną, od 1919 r. kościół rzymsko-katolicki.