Zabytki sztuki sakralnej

Kościół parafialny w Czerwonce pw. św. Jana Chrzciciela
Parafia w Czerwonce powstała już w drugiej połowie XV wieku, jednak obecnie stojący murowany kościół został wzniesiony dopiero w 1958 roku.
Patike
Posiada neogotycką formę, jego budowa trwała sześć lat, a była możliwa dzięki ofiarności mieszkańców Czerwonki oraz księdza Bronisława Narojka. Autorem projektu świątyni był Stanisław Marzyński. Obok kościoła znajduje się murowana plebania. Powstała ona nieco później, w latach 1978-1979 w wyniku działań ówczesnego proboszcza parafii, księdza Władysława Kopyścia. Przed obecnie stojącą w Czerwonce świątynią zostały wybudowane dwa kościoły drewniane. Jeden z nich spłonął w niewyjaśnionych okolicznościach w 1950 roku. Obok kościoła znajduje się także cmentarz parafialny z drugiej połowy XIX wieku.